ZŠ A MŠ PŘEMYSLOVO NÁMĚSTÍ BRNO

 
 

Úžasné planety

V pondělí 11. září naše třída 5. A, společně se třídou 5. B, navštívily brněnskou Hvězdárnu a planetárium na Kraví hoře. Na místo jsme dorazili o něco dříve, tak jsme malovali sluneční soustavu křídami na zem a pak jsme šli na planetární hřiště.

Potom jsme v Planetáriu viděli představení Úžasné planety, které bylo o vzniku Sluneční soustavy. Zjistili jsme, kdy a kde se vzalo Slunce s planetami. Součástí cesty sluneční soustavou byla i zastávka na planetě Zemi. Dozvěděli jsme se zajímavosti i o jiných planetách a pozorovali jsme noční oblohu plnou hvězd, souhvězdí a měsíce. Bavilo mě řešení astronomického kvízu.

Představení bylo velmi zajímavé a těším se na další návštěvu.

Filippo Palmisano

Bylo to hodně zábavné. Každému se povedlo malování sluneční soustavy. Potom už byl čas jít na program. Posadili jsme se na pohodlná křesla a netrpělivě čekali, až pořad začne. Chvíli jsme pozorovali hvězdami posetou kopuli. Za pár minut program začal. Nejprve paní uvaděčka začala mluvit o vesmíru a potom se na kopuli promítal film o sluneční soustavě. Byl moc zajímavý a poučný. Například jsme se dozvěděli, že před pár lety byl místo Jupiteru považován Saturn planetou s nejvíce měsíci.

Pak už ale naše třída nasedla do autobusu a frčela zpátky do školy. Většina z nás už v tomto planetáriu byla a pokaždé je to krásný zážitek.

Anežka Fialová

Ve velikánské promítací místnosti nás přivítala milá paní uvaděčka. Všichni najednou ztichli, světla zhasla a my jsme byli napětím bez sebe. Když začal film, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí a viděla jsem věci, které jsem jakživ neviděla. Zjistila jsem například, že Saturnův prstenec tvoří miliarda kapek vody, zjistila jsem, jakou mají planety teplotu a jak jsou vzdálené od Slunce. V průběhu filmu vždy byla nějaká kvízová otázka.

Po skončení filmu jsme si vykládali svoje názory a pocity. Lepší den nebyl.

Valentýna Kříčková