ZŠ a MŠ Přemyslovo náměstí Brno

Aktuální Informace MŠ
Organizace školního roku 2022/23 pro ZŠ a MŠ
Úplata za předškolní vzdělávání

 

Aktuality z MŠ


Den se strašidly

Na začátku listopadu jsme se věnovali strašidýlkům. Během týdne si děti vyrobily strašidelné výrobky – duchy, dýně. Ve středu jsme proměnili školku na strašidelnou.  Všechny děti, paní učitelky i paní provozní dorazily hned ráno v nějakém kostýmu.

Celá školka se hemžila čarodějnicemi, kostlivci, pavoučky a dalšími krásnými maskami. Ochutnali jsme čarovné jídlo, zatančili jsme si a celé dopoledne jsme se bezvadně bavili. Nakonec si děti domů odnesli malou odměnu a také diplom za krásné masky.

 

Markéta Halmová


Podzimní tvoření

Ve čtvrtek 20. října jsme v naší mateřské škole pro děti a rodiče uspořádaly odpolední podzimní tvoření. V obou třídách jsme nachystaly několik podzimních výtvorů z různých materiálů, aby si děti mohly vybrat. Na výběr byl ježek, podzimní skřítek, sovička nebo víla z listů.

Děti i rodiče se do toho pustili s nadšením a vznikly opravdu krásné výrobky. 

Všichni jsme si užili příjemné odpoledne.

Markéta Halmová


Školková olympiáda

Jak všichni víme, letos se koná v Číně zimní olympiáda a tak i my ze školky jsme nemohli zůstat pozadu a rozhodli se, že si uděláme taky olympiádu. Naše ZOH trvaly 5 dní. První den jsme během dopoledne slavnostně zapálili olympijskou pochodeň a byli představeni všichni závodníci s netradičními jmény.

Dále jsme se seznámili se soutěžními disciplínami. Lední hokej, biatlon, curling a boby. Nechyběli ručně vyrobené lyže, speciální boby ani brusle na lední hokej ze sáčků. Po zbytek týdne jsme všichni bojovali v jednotlivých disciplínách o medaile. Poslední den olympiády nás čekalo vyhodnocení. Byly rozdány medaile, diplomy a odměny. Všechny děti se dobře bavily, zažili jsme spoustu legrace a zábavy.

Markéta Halmová