ZŠ A MŠ PŘEMYSLOVO NÁMĚSTÍ BRNO

Aktuální Informace MŠ
Organizace školního roku 2023/24 pro ZŠ a MŠ
Úplata za předškolní vzdělávání

 

Aktuality z MŠ


Rozloučení s předškoláky

Školní rok utekl jako voda a 15. 6. přišel den loučení s našimi předškoláky. Na odpoledne jsme pro děti přichystaly slavnostní program, během kterého byly pasovány na školáky.

Děti si odnesly knihu na památku, šerpu, odznak předškoláka a balíček sladkostí.

Po oficiální části se děti společně vyfotily.

Odpoledne pokračovalo v přátelském duchu u bohatě prostřeného stolu a děti měly možnost pohrát si s kamarády na školní zahradě. Počasí nám přálo a všichni odcházeli spokojeni a s úsměvem na tváři.

Radmila Odehnalová, Jana Staňová


Tablo dětí z MŠ 2023

Radmila Odehnalová


Cesta za pokladem

Den 1. červen oslavily i děti v naší školce. Na tento den jsme pro ně připravily cestu za pokladem v okolí MŠ. Děti hledaly podle šipek a fáborků zábavné úkoly, při kterých si mohly ověřit své znalosti, které během roku ve školce získaly. A protože vše zvládly na výbornou, čekala je na konci hry odměna v podobě pokladu s medailemi a dobrotami, které si pak společně smlsaly. A nám dospělým byl největší odměnou spokojený úsměv a radost dětí z právě prožitého dobrodružství.

 

Radmila Odehnalová


Čarodějnický den

Slavnost pálení čarodějnic je již v naší MŠ tradicí. Celý týden se děti na tento čarodějnický den připravovaly. Vyráběly pavouky, vystřihovaly netopýry, čarodějnice, černé kocoury, které vystavovaly ve třídách. Kreslily pavoučí sítě, učily se zaklínadla a poslouchaly pohádky o čarodějnicích.

V pátek 28.4.2023 se slétli malí čarodějové i čarodějky. Hned u vchodu je v čarodějnické školce vítaly dvě čarodějnice. Ve třídě jsme si užili čarování, rejdění na koštěti, míchaly se kouzelné lektvary, tančilo se, dovádělo. Děti si zasloužily i sladké odměny. Výborné želé upíří zuby.

Markéta Halmová


Úklid zahrady

Konečně se nám umoudřilo počasí natolik, abychom mohli uspořádat další akci s rodiči. Tentokrát to byl Úklid zahrady spojený s hrou pro děti a opékání špekáčků.

Hojná účast rodičů a děti nás velmi potěšila. Všichni se hned vrhli do práce a děti během úklidu nacházeli broučky, které třídili podle barev. Až byla zahrada uklizena, pověsili jsme 2 krásné domečky pro broučky.

Nakonec jsme všichni zasedli k táboráku a opekli zasloužené špekáčky. Všichni rodiče odcházeli spokojeni a natěšeni na další společnou akci.

Markéta Halmová


Velikonoční tvoření

Ve středu 5. 4. 2023 jsme uspořádali tradiční Velikonoční tvoření pro rodiče a děti. Akce probíhala od 15:00 hod. a každý měl dostatek času si vytvořit spoustu krásných výrobků.

Ve třídě Berušek tvořili zajíčka z papíru, kuřátko ze špejlí a tulipány. Ve třídě Sluníčka kohoutka z petláhve, ovečku, velikonoční věnec z vajíček a zdobení květináče ubrouskovou technikou do kterého si zasadili velikonoční osení. Tvoření se vydařilo a všichni odcházeli s krásnými výrobky.

Markéta Halmová


Jarní zahrádka

Letos jsme se opět stali zahradníky a každý přinesl do školky nějakou jarní květinu, abychom si to udělali před školkou krásné.

Společně jsme s dětmi nasázely květiny do truhlíků a každou pojmenovaly. Nejen, že se o ně děti sami starají, zalévají, ale naší zahrádkou jsme přivolali jaro!

Markéta Halmová


Den se strašidly

Na začátku listopadu jsme se věnovali strašidýlkům. Během týdne si děti vyrobily strašidelné výrobky – duchy, dýně. Ve středu jsme proměnili školku na strašidelnou.  Všechny děti, paní učitelky i paní provozní dorazily hned ráno v nějakém kostýmu.

Celá školka se hemžila čarodějnicemi, kostlivci, pavoučky a dalšími krásnými maskami. Ochutnali jsme čarovné jídlo, zatančili jsme si a celé dopoledne jsme se bezvadně bavili. Nakonec si děti domů odnesli malou odměnu a také diplom za krásné masky.

Markéta Halmová


Podzimní tvoření

Ve čtvrtek 20. října jsme v naší mateřské škole pro děti a rodiče uspořádaly odpolední podzimní tvoření. V obou třídách jsme nachystaly několik podzimních výtvorů z různých materiálů, aby si děti mohly vybrat. Na výběr byl ježek, podzimní skřítek, sovička nebo víla z listů.

Děti i rodiče se do toho pustili s nadšením a vznikly opravdu krásné výrobky. 

Všichni jsme si užili příjemné odpoledne.

Markéta Halmová


Školková olympiáda

Jak všichni víme, letos se koná v Číně zimní olympiáda a tak i my ze školky jsme nemohli zůstat pozadu a rozhodli se, že si uděláme taky olympiádu. Naše ZOH trvaly 5 dní. První den jsme během dopoledne slavnostně zapálili olympijskou pochodeň a byli představeni všichni závodníci s netradičními jmény.

Dále jsme se seznámili se soutěžními disciplínami. Lední hokej, biatlon, curling a boby. Nechyběli ručně vyrobené lyže, speciální boby ani brusle na lední hokej ze sáčků. Po zbytek týdne jsme všichni bojovali v jednotlivých disciplínách o medaile. Poslední den olympiády nás čekalo vyhodnocení. Byly rozdány medaile, diplomy a odměny. Všechny děti se dobře bavily, zažili jsme spoustu legrace a zábavy.

Markéta Halmová