ZŠ A MŠ PŘEMYSLOVO NÁMĚSTÍ BRNO

Aktuální Informace MŠ
Prázdninový provoz v MŠ (červenec 2024)
Mateřská škola Přemyslovo nám. 1 bude otevřena od 15. do 19. července 2024.
Podrobnější info zde
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V MŠ
Zápis do MŠ 2024
Organizace školního roku 2023/24 pro ZŠ a MŠ
Úplata za předškolní vzdělávání

 

Aktuality z MŠ


SÁZENÍ RAJČAT

Denně dostáváme na svačinku nebo na oběd zeleninu a ovoce a můžeme si vybrat z velké nabídky. Rozhodli jsme se zasadit semínka rajčat a moc se těšíme, až budeme sklízet naši domácí zeleninu ze záhonků. Denně je pozorujeme a staráme se o ně. Jelikož už nám povyrostla, začali jsme se přesazovat do kelímků a v květnu je přesadíme do záhonků. Protože domácí chutná nejlépe.

kolektiv uč. MŠ


VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ S RODIČI

Jako již každý rok, tak i letos jsme nevynechali Velikonoční tvoření s rodiči, které se konalo ve středu 27. 3. 2024. Pro rodiče s dětmi jsme nachystali spoustu velikonočního vytváření např. zajíčkovou kšiltovku, zajíčka z kartonu od vajec, květinovou zahrádku a mnoho dalšího. Všem to šlo od ruky a domů odcházeli s krásnými výrobky.

kolektiv uč. MŠ


VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ,,ČISTÉ ZOUBKY“

Ve čtvrtek 4. 4. nás navštívili studentky z lékařské fakulty. Děti si v tento den přinesly z domu kartáčky. Slečny jim pomocí krásných názorných rekvizit ukázaly, jak si správně čistit zoubky, jak držet kartáček a jak se správně starat o zuby.

kolektiv uč. MŠ


ÚKLID ZAHRADY + HRA+OPÉKANÍ

Letos jsme s napětím očekávali, zda vůbec tuto akci uskutečníme, jelikož počasí nám nebylo nakloněno. Nakonec se ale vyčasilo a mohli jsme si tak společně užít tuhle společnou akci. Kromě ochotných rodičů, kteří nám pomohli s úklidem listí, zametání, střihání větví, byla pro děti nachystána hra, kde hledali části rozstřihaných květin a broučků, které pak sami sestavili. Po práci nás čekala odměna v podobě táboráku a opékání špekáčků

kolektiv uč. MŠ


Planetárium – 29. 2.

Jako každý rok, tak i letos jsme s dětmi vyrazily do Planetária. Čekala nás cesta MHD, na kterou se děti těšily. Nejprve nám ukázali noční oblohu, hvězdy, souhvězdí a planety. Následně nám pustili pohádku o Hledání oříškového světa.

kolektiv uč. MŠ


Plavání – 16. 2.

V pátek 16. 2. nás čekalo první plavání. Celkem nás čeká 15 lekcí. S dětmi jezdíme na nově spravený plavecký stadion Lužánky. Tam děti učí lektoři z plavecké školy Kometa, kde dětem věnují dostatek času a pozornosti. Děti jsou zatím nadšené a do plavání jezdí rády.

kolektiv uč. MŠ


Masopust a maškarády – 13. 2.

A je tu opět masopustní veselí, které se ozývalo po celé mateřské škole. Děti i paní učitelky se oblékly do různých kostýmu.

Během dopoledne jsme s dětmi tančily, dováděly, radovaly se, zpívali veselé písničky, hrály na nástroje. Konala se i přehlídka masek a každé dítě dostalo sladkou odměnu a medaili. Den jsme si všichni moc užili.

kolektiv uč. MŠ