ZŠ A MŠ PŘEMYSLOVO NÁMĚSTÍ BRNO

Megabrouci

Na konci ledna jsme se vydali s žáky šestých tříd na hojně inzerovanou výstavu s mírně zavádějícím názvem Megabrouci. Jedná se o modely hmyzu (ne tedy jen brouků) a některých dalších bezobratlých v nadživotní velikosti.

Ve spolupráci AOPK jsou vystaveny i velkoformátové fotografie z Pálavy a právě vyhlašované CHKO Soutok. Ze sbírek MZM jsou zapůjčeny a vystaveny ty nejkrásnější a největší reálné exponáty našich i exotických druhů hmyzu.

Aby děti nezůstaly jen u „selfíček“ s obří mouchou, musely vyplnit i pracovní list a přečíst si tedy i informační panely na zdech. Životní strategie hmyzu jsou však skutečně fascinující, a tak to snad nebylo velké trápení. Doufám, že i Vy si vzpomenete na nejen na hlavu, hruď a zadeček a 3 páry článkovaných končetin. 🙂 Chválím děti, že byly hodné a zvídavé.

Mgr. Anna Ogrocká, Ph.D.