ÖSTERREICH TAG

V měsících duben a červen letošního školního roku žáci sedmých a osmých tříd ZŠ Přemyslovo náměstí navštívili Österreich Institut (Rakouský institut) na Moravském náměstí v Brně, který každoročně pořádá specializovaný interaktivní vzdělávací program s názvem „Österreich Tag“. Program je určen žákům základních škol a studentům středních škol a gymnázií učící se německý jazyk.

Hlavním cílem tohoto projektu je motivovat žáky k výuce německého jazyka, pomoci jim překonat jazykovou bariéru a zažít němčinu v praxi zábavnou formou mimo klasické školní prostředí. Právě formou kvízů, zážitkových her, QR kódů a konverzačních aktivit žáci procvičují probíraná školní témata, slovní zásobu a gramatiku, jako jsou koníčky, školní pomůcky a předměty ve škole, aktivity během dne, barvy, členy podstatných jmen, časování sloves.

Žáci jsou po dobu 90 minut pouze v přítomnosti s jazykovým lektorem. Veškerá komunikace probíhá v německém, či anglickém jazyce.

Mgr. Martina Albrechtová, učitelka NJ a AJ