ZŠ A MŠ PŘEMYSLOVO NÁMĚSTÍ BRNO

 
 

McDonald´s cup

Výběr chlapců ze čtvrtých a pátých tříd se vydal na fotbalový turnaj, který zaštiťuje společnost McDonald. Tento turnaj je největší fotbalová akce v rámci škol v celé republice. Čekalo nás okrskové kolo, ve kterém jsme šli porovnat naše dovednosti s dalšími soupeři, kteří chtěli uspět stejně jako my.

První zápas začal podle našich představ, soupeře jsme jasně porazili. Po této výhře přišlo pravděpodobně lehké uspokojení z naší hry a dobrého výsledku, což se projevilo v další fázi turnaje. Druhý ani třetí zápas se nám nepodařil dotáhnout do vítězného konce a díky umístění ve skupině jsme si zahráli pouze o 5. – 6. místo.

Poslední zápas jsme začali velice dobře a šli jsme rychle do vedení. Po několika povedených akcích soupeře byl však stav zápasu otočen, a i když se naši chlapci snažili výsledek strhnout na svou stranu, soupeř si tento stav zkušeně pohlídal a nám nezbylo nic jiného, než se spokojit s celkovým šestým místem.

Nicméně chlapci ukázali velký zápal pro fotbal, určitě se z tohoto turnaje můžeme poučit a příště se pokusit zaútočit na ty nejvyšší příčky!

Mgr. Přemysl Severa